INFORMACJA DOTYCZĄCA STOSOWANIA JĘZYKA MIGOWEGO W PCZ SP. Z O.O. W PODDĘBICACH

 

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się PCZ Sp.z o.o. zapewnia osobom uprawnionym tj. doświadczających trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się, dostęp do następujących usług:

- tłumacza PJM ( polski język migowy)

- tłumacza SJM ( system językowo - migowy)

- tłumacza SKOGN ( sposób komunikowania się osób głuchoniemych)

 

Osoby, które chcą skorzystać z pośrednictwa tłumacza języka migowego zobowiązane są do zgłoszenia takiego faktu na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w PCZ Sp. z o.o. - oczywiście z wyłączeniem sytuacji nagłych.

 

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem poczty  elektronicznej, faksu lub złożyć w Kancelarii PCZ Sp. z o.o.

Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

 

Poczta elektroniczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 43 82 88 250

fax. 43 82 88 255

 

W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia PCZ Sp. z o.o. zawiadamia wraz z uzasadnieniem osobę uprawnioną, wyznaczając możliwy termin świadczenia lub wskazując inną formę realizacji przysługujących jeje uprawnień.

 

DO POBRANIA: ZGŁOSZENIE ZAMIARU SKORZYSTANIA Z USŁUG TŁUMACZA PJM, SJM, SKOGN. Pobierz